کارخانه گاز لوازم جانبي (Accessories gas plant)

 
کارخانه گاز لوازم جانبي :

لوازم جانبي گوناگوني كه بطور گسترده در كارخانه‌هاي اصلي به منظور عملكرد سريع و افزايش محصول مورد نياز است توسط اين شركت توليد و عرضه مي‌گردد. از جمله:

– سيستم انشعابي كپسول CO2

– ميز آزمايش كپسول CO2

– برج هاي تبريد

– مخزن هاي ذخيره CO2

سيستم انشعابي كپسول CO2 CYLIDER MANIFO LD SYSTEM

گاز CO2 از سيستم انشعابي CO2 به كپسول‌ها وارد مي‌شود. اين سيستم‌ احتمال خطر جابه‌جا كردن كپسول‌هاي CO2 را كاهش مي‌دهد. حتي ديگر نيازي به حمل و نقل تك‌تك كپسول‌ها به محل‌هاي مختلف كه دستگاه هاي جوشكاري MIG در آنجا وجود دارند، نمي‌باشند. گاز كم فشار از خط لوله خارج مي‌شود، به علت استفاده از سيستم‌ بخصوصي در مجراي انشعابي كپسول CO2. اين سيستم بطور درستي طراحي شده است، داراي قفل داخلي است، ايمن بوده، و به راحتي قابل سرويس است. CO2 مايع به داخل كپسول يا تانكرهاي ذخيره منتقل مي‌شود كه بعداً بخار شده و فشار آن كاهش مي‌يابد. سپس سرد شده و نهايتاً باعث نوسان فشار مي‌شود.

مزيت‌هاي سيستم انشعابي كپسول CO2

– بدون نياز به بخار/ گرمكن خارجي

– سيستم پاكيزه

– بدون نياز به متصدي تمام وقت

– عدم امكان يخ‌زدگي داخلي

– كاهش نوسان فشار تا هيچ

– دستيابي به CO2 خالص به علت وجود صافي‌ها

– تغذيه پيوسته CO2 در زمان تعويض كپسول‌ها

CO2 به شكل گاز از سيستم انشعابي IRFCI و با فشار خروجي مطلوبي خارج مي‌باشد. مي‌توانيم در حداقل زمان ممكن تا 4 مجراي خروجي و 4 فشار خروجي گوناگون نصب كنيم. فشار جريان خروجي گاز بين 1 تا 16Bar است. كاملاً دقت مي‌شود گاز CO2 در يك محل عاري از رطوبت و خالص تصفيه گردد و بدين ترتيب با استانداردهاي بين‌المللي Code/ ASME مطابقت داشته باشد. هر گاه كه رطوبت يا روغني در گاز مشاهده شد بايد تجهيزات اضافي مثل خشك‌كن و صافي‌هاي روغن را به سيستم اضافه كرد. همچنين بايد يك زنگ خطر در سيستم وجود داشته باشد كه فشار كم را در كپسول‌ها نشان دهد.

 ميز آزمايش كپسول CO2 Cylinder Test Bench CO2

ميز آزمايش كپسول CO2 بر طبق قوانين بين‌المللي ساخته شده است، همچنين دستگاه هاي اضافي ديگري مثل پمپ فشار هيدروژن و دستگاه هاي اندازه‌گيري انبساط نيز عرضه مي‌شود.

همچنين اندازه‌گيري دقيق انبساط كپسول در حداكثر فشار و در حد قابل مجازي امكان‌پذير است. داخل كپسول را مي‌توان با استفاده از چراغ قوه‌ بخصوصي كنترل كرد. عملكرد هيدروليكي / مكانيكي/ دستي اين ميز آزمايش به گونه‌اي است كه مي‌توان ايمني كپسول را بدون ايجاد هيچ خسارتي حفظ كرد.

طرح‌هاي استاندارد مركز آزمايش كپسول IRFCI

اين طرح‌هاي استاندارد براساس مقتضيات صنعت و تجهيزات بخصوص انجام مي‌شود. براي ساخت اين بخش‌هاي طراحي شده از مواد مرغوبي استفاده مي‌شود.

 ويژگي‌هاي برجسته در کارخانه گاز لوازم جانبي :

ميز آزمايش كپسول CO2 بطور ايمني طراحي شده است. قابليت سازگاري آنها به گونه‌اي است كه براي تجهيزات مختلفي كه قرار است مورد آزمايش قرار گيرند مناسب مي‌باشند. دقت و طراحي اين تجهيزات آزمايش با مقتضيات دستگاه هاي متفاوت مطابقت دارد. ويژگي‌هاي برجسته ميز آزمايش كپسول CO2 شامل:

– حفظ فشار آزمايش تا 350 kg/cm2 و بالاتر

– ساخت بلدوزر مقاوم

– مجهز به يك جعبه دنده پرقدرت

– روغن‌كاري خودكار

– مجهز به ضربه‌گير

– عمر طولاني

– ضد نشتي

– شديداً مقرون به صرفه

كاربردها در کارخانه گاز لوازم جانبي

هم‌اكنون مي‌توان تجهيزات دقيق آزمايش كه در دستگاه هاي متنوع‌ نصب مي‌شوند را در ميز آزمايش كپسول CO2 به كار برد. ساختار محكم آنها امكان آزمايش دقيق و موثر تجهيزات متفاوت را فراهم مي‌آورد. مي‌توان به راحتي ميز آزمايش را بنابر مقتضيات مشتريان طراحي كرد. ميز آزمايش امكان آزمايش تجهيزات زير را فراهم مي‌آورد:

– كپسول‌هاي گاز

مخزن‌هاي فشار

– بويلرها

– واشر لوله‌ها

– شيلنگ‌ها

– شيرها (دريچه‌ها)

– Casting and Other Panls

تجهيزات جانبي در کارخانه گاز لوازم جانبي

– قلاب بالابر Tipping jig

ساختارهاي محكم داراي اين قابليت هستند كه به محض اتمام آزمايش، كپسول‌ها را بلند كرده و تخليه كنند.

لوازم جانبي :

برج‌هاي تبريد Cooling Towers

برج تبريد فايبر گلاس در کارخانه گاز لوازم جانبي

در برج‌هاي تبريد فايبر گلاس IR Foundry حفاظ‌هاي پلاستيكي و فايبر گلاس مسلح استفاده مي‌شود. براي روكش‌كاري بخش فلزي برج از پودر استفاده مي‌شود و يا مي‌توان آنها را گالوانيزه كرد. مشكلات مربوط به خوردگي و فرسايش با استفاده از حفاظ‌هاي چوبي و فولادي برج حل مي‌شود.

ورودي هوا در کارخانه گاز لوازم جانبي

به منظور مقاومت در برابر بادهاي شديد و كاهش نيروي بادهاي قوي كه در تمام جهات مي‌وزند. مجراهاي هوا به گونه‌اي طراحي شده‌اند كه قابليت انعطاف‌پذيري كافي در هنگام نصب در محل موردنظر داشته باشند.

فن Fan در کارخانه گاز لوازم جانبي

هنگام طراحي فن‌‌هاي محوري چندين نكته را در نظر گرفته‌ايم از جمله حداقل مصرف انرژي، حداقل آلودگي صوتي و حداقل هزينه عملياتي. اين فن‌ها كاملاً عاري از هر گونه مشكلات حاصله از محرك‌هاي تسمه و دنده هستند.

حوضچه آب در کارخانه گاز لوازم جانبي

يك حوضچه F.R.P براي جمع‌آوري آب طراحي شده است تا از تراوش و نشتي جلوگيري شود.

آبفشان‌هاي چرخشي چندگانه

توزيع آب با استفاده از اين آبفشان‌ها خيلي خوب انجام مي‌گيرد.

سطح تماس و مبدل حرارتي

انتشار يكپارچه آب و هوا در بخش‌هاي مختلف توسط مجراهاي لانه زنبوري امكان ايجاد سطح‌هاي تماس بيشتري را فراهم مي‌آورد.

طول عمر در کارخانه گاز لوازم جانبي

طول عمر اين برج چهار برابر برج‌هاي معمولي است.

بدون قارچ در کارخانه گاز لوازم جانبي

در اين برج هيچ قارچي بوجود نمي‌آيد، زيرا از چوب استفاده نشده است.

لوله‌كشي آسان در کارخانه گاز لوازم جانبي

اين برج داراي اتصال‌هاي آماده‌اي است كه مي‌توان به راحتي لوله‌كشي كرد.

سبك و فشرده در کارخانه گاز لوازم جانبي

اين برج به علت طراحي مدوله‌اي‌اش فضاي كمي را اشغال مي‌كند. وزن آن حدود 15-20 kg/Rt و مساحت 0.5 sq.ft در هر تن است.

فوائد برج‌هاي تبريد IR Foundny

– نياز كمتر به مراقبت و نگهداري

– 500% طول عمر بيشتر نسبت به برج‌هاي معمولي

– توزيع يكنواخت هوا

– انتشار حرارت به بهترين شكل

– كاهش نياز به آب و هزينه‌هاي مربوط به علت حجم پايين

– استفاده از مواد مصنوعي در ساخت قطعات اين برج باعث سبك بودن و مقاومت اين برج در برابر گردوغبار شده است.

– مقاومت در برابر بادهاي شديد و ارتعاشات ناگهاني

– مونتاژ كردن و باز كردن راحت قطعات و دسترسي به قطعات داخلي

– رزين ضد نشتي F.R.P

 مخزن‌هاي ذخيره CO2 STOROGE TANKS

صنايعي كه خودشان كارخانه توليد CO2 ندارند مي‌توانند از مخزن‌هاي ذخيره CO2 كه توسط SS Foundry طراحي شده است استفاده كنند، اين مخزن‌ها مي‌توانند نيازهاي گوناگون مشتريان را نسبت به سرعت عملياتي آنها برآورده سازد.

 مزيت‌هاي مخزن‌هاي ذخيره CO2

– براي ذخيره CO2 در حجم زياد كاملاً محافظت شده‌اند.

– به علت دستگاه هاي ايمني مدرن، مواد خنك كننده و عايق‌ها كه بطور ويژه در اين مخزن‌ها كار گذاشته شده است از اتلاف گاز به علت تبخير CO2 ممانعت مي‌شود.

– براي ساخت بدنه مخزن‌ها از بهترين و كم حرارت‌ترين نوع فولاد استفاده شده است.

– بازرس‌هايي كه داراي گواهي بين‌المللي هستند به نحو شايسته‌اي فرايند ساخت اين مخزن‌ها را كنترل مي‌كنند.

– كنترل كننده ماده منفجره، شيرها و بسته‌ها را تاييد مي‌كند.

– همچنين يك ارتفاع‌ياب مغناطيسي به همراه عايق پولي يوراتان و روكش آلومينيومي نيز در اين مخزن نصب شده است.

– كنترل منطقي سيستم تبريد بدين‌ترتيب دماي داخلي را ثابت نگه مي‌دارد.

تانكرهاي CO2 قابل نصب روي كاميون در کارخانه گاز لوازم جانبي

تانكرهاي CO2 قابل نصب روي كاميون كه توسط SS Foundry در ظرفيت‌هاي گوناگوني طراحي شده است براي اسكلت كنوني كاميون‌ها مناسب مي‌باشند. عايق PU تانكرها كاملاً ضخيم مي‌باشد. هنگام انتخاب فولاد كم دما براي ساخت اين تانكرها بايد كاملاً دقت شود. بعد از فرايند عايق‌كاري از روكش آلومينيومي استفاده مي‌شود. سپس اتصالاتي مثل شيرهاي ايمني، مجراي ورودي- خروجي و فشارسنج‌ها در خطوط لوله تانكرها نصب مي‌شود.

اصلاحات اساسي بر روي اسكلت انجام مي‌شود تا با مقتضيات محلي مطابقت داشته باشد. بازرسان بين‌المللي بر طرح‌ها و مراحل ساخت نظارت دارند. اصلاحاتي مثل حصار، حصار اطراف مخزن، چراغ قرمز پشت و سپر پشت اتومبيل مي‌تواند در اسكلت اتومبيل انجام شود.

تانكرهاي قابل حمل و نقل در مسافت‌هاي طولاني

اين تانكرهاي ذخيره به طور ويژه‌اي طراحي شده‌اند و با استانداردهاي ISO مطابقت دارند و تا مسافت‌هاي طولاني قابل حمل هستند. اين كانتينرها كه داراي مدل BS-5500 هستند، براي حمل‌ونقل در جاده‌ها، كشتي با راه‌آهن مناسب هستند.

اطلاعات تكنيكي در کارخانه گاز لوازم جانبي

– فشار عملياتي حدود 22/g/Cm2

– فشار آزمايش تا 30 kg/cm2

– ساخته شده از فولاد كم‌دما

– دامنه حرارتي بين  -50°C تا  +20

– دامنه ظرفيت بين 500  تا 1  تن

 اطلاعات شركت COPPORATE INFORMATION

تاريخچهPROFILE

صنايع هواي فشرده اطلس كاسپين از سال 1985 آغاز به كار كرد. آقاي جباري به عنوان عامل اصلي در تاسيس اين كارخانه گاز انتخاب شد و بدين‌ترتيب توليد گاز CO2شروع شد. از آن زمان به بعد اين صنعت به موفقيت‌هاي پي‌درپي دست يافته است. اين شركت در روزهاي آغازين، تنها شركت موجود در كل منطقه شمال غربي هند بشمار مي‌آمد. گاز CO2در اصل محصول فرعي كارخانه بود كه اين عقيده را در ما به وجود آورد كه گاز را بدون ايجاد خطري براي محيط توليد كنيم.

Gaslabs Asia يك شركت وابسته به شركت مادر است كه تنها هدف آن توليد CO2در سطح تجاري است، زيرا صنايع شيمياي Ir. Foundry شديداً به صنعت شيمي تمركز داشت. ما اولين كارخانه را در قرن بيستم از آلمان وارد كرديم كه از آن به بعد صنعت ما به طور واقعي رشد كرد. ما بطور پيوسته مراحل ترقي را پيموديم و در رشته ساخت كارخانه CO2تا طراحي و توليد كارخانه‌هاي CO2فارغ‌التحصيل شديم و در سيستم‌هاي مايع‌سازي، انجماد، ذخيره، حمل و نقل، تحويل و سيستم‌هاي injection- infusion درجه كارشناسي ارشد را كسب كرديم. از آن زمان به بعد تا به امروز اين شركت هيچگاه به عقب باز نگشته است. ما هميشه تكنولوژيهاي آسيايي را در رأس اولويت قرار داده‌ايم.

زير ساختار در کارخانه گاز لوازم جانبي

شركت IR Gas Lab مجهز به جديدترين دستگاه توليد و كاركنان خبره است. اين‌ها سرمايه‌هاي اصلي شركت محسوب مي‌شوند و بدين‌ترتيب ما را قادر مي‌سازند بهترين و مرغوب‌ترين محصول را توليد كنيم. ما بيشتر به كيفيت محصول توجه داريم تا به مقدار زمان. و اين امر فقط با مديريت ماهرانه و شايسته امكان‌پذير است.

رهبر در کارخانه گاز لوازم جانبي

آقاي جباري از جمله مهمترين عوامل كسب موقعيت شركت Gas Labs مي‌باشد. او مردي با استعداد است كه بعد از كسب مدرك فوق ليسانس از IIT تهران و تخصص از USSR (اتحاد جماهير شوروي) صنايع جديدي را در ايران راه‌اندازي كرد.

دكتر ذولقدر نيز تحقيقات زيادي در اين زمينه به عمل آورده‌اند.

اولين كارخانه CO2 در سال 1995 در رانچي، جارهاند بر پا شد. اين كارخانه در ابتدا از زغال‌سنگ، سپس گازوئيل و سرانجام از كود حيواني استفاده كرد. او با همكاري با شركت Base Anlagenbau آلمان در سال 1990 تكنولوژي هاي در سطح جهاني وارد كرد. سرانجام تقدير نامه‌اي در زمينه شيمي به او اهدا شد.

كيفيت در کارخانه گاز لوازم جانبي

كيفيت از جمله هدف نهايي اين شركت محسوب مي‌شود. كل فرآيند به طور پيوسته تحت كنترل قرار دارد. هدف اصلي مطابقت با استانداردهاي كيفي و ايمني بين‌المللي است. اين شركت رابطه منسجمي با امريكا، آلمان و كشورهاي ديگر دارد. محصولات ما اعتماد خريداران سراسر جهان را به خود جلب كرده است از جمله افريقا، خاورميانه، امريكاي جنوبي، آسيا و اروپا.

 تخصص‌ما در کارخانه گاز لوازم جانبي

شركت Caslab در زمينه توليد مخزن‌ها و جعبه‌ها عايق شده با كيفيت براي ذخيره سازي و حمل و نقل CO2جامد و مايع متخصص است. همچنين در توليد كارخانه يخ خشك براي مصارف صنعتي يا ابزارهاي كوچك براي درست كردن يخ خشك در سطوح آزمايشگاهي، سيستم‌هاي خشك‌كن گاز يا سيستم‌هاي تبريد مهارت دارد. سطح توليد نهايي در اين شركت 99.99% است.

فلسفه در کارخانه گاز لوازم جانبي

شركت Gas Labs هميشه در تلاش است تا مسائل از نقطه‌نظر مشتريان تجزيه و تحليل كند و بدين‌ترتيب راه‌حل منطقي اتخاذ كند. ما شديداً به اين تئوري كه “مشتري در رأس قرار دارد” تكيه مي‌كنيم. هيچ‌گاه منافع شخصي ما را تحت تأثير قرار نمي‌دهد. ما تمام اقدامات‌مان را مورد آزمايش قرار مي‌دهيم تا ارزش خودمان را ثابت كنيم. بعد از همه بايد متذكر شويم كه اين روند بايد به طور پيوسته براي نسل آينده ادامه يابد.