کاربرد کیت های تعمیراتی و انواع آن

کاربرد کیت های تعمیراتی و انواع آن در کمپرسور

کیت های تعمیراتی و انواع آن :

 

کیت های تعمیراتی به انگلیسی Check Valve به منظور جلوگیری از برگشت جریان در مسیر لوله کشی نصب می­‌شوند. به عبارت دیگر این شیر ها وظیفه دارند تا جریان سیال را فقط از یک جهت عبور دهند به نحوی که جریان از یک سو وارد شیر شده و از سوی دیگر آن خارج می‌­شود.

 

از انواع کیت های تعمیراتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Check Valve Kit

Pressure Valve Kit

Drain Valve Kit

Thermostatic Valve Kit

Oil Stop Valve Kit

Safety vlave


همچنین بخوانید : کمپرسور چیست؟ و معرفی انواع آن


 

Check Valve Kit

کیت Check Valve Kit

کیت Check Valve Kit

در کمپرسورهای اسکرو ، جهت عدم بازگشت فشار توليد شده به داخل واحد هواسازی از چک ولو کمپرسور ( Check Valve Kit 2906009300 ) استفاده می شود. با توجه به طراحی خاص اين شير توسط در سری تولیدی شرکت اطلس کوپکو درهر 8000 ساعت احتياج به تعويض Check Valve Kit می باشد. اختلال در کارکرد اين شير می تواند منجر به بازگشت فشار به داخل واحد هواساز شود. این بازگشت فشار به داخل واحد هواساز باعث دور برعکس زدن اسکروها می شود. ضمنا خروج بخاراست روغن از فيلتر هوا نيز از علائم اختلال در کارکرد اين شير Check Valve Kit می باشد.

 


همچنین بخوانید : کاربرد فیلتر هوا در کمپرسور چیست؟


 

Pressure Valve Kit

کیت Pressure Valve Kit

کیت Pressure Valve Kit

شیر حداقل فشار ( Minimum Pressure Valve Kit 2901145300 ) در کمپرسور اسکرو به منظور به گردش در آوردن روغن در زمان بی باری کمپرسور مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که کمپرسور در حالت unload می باشد، فشار هوای درون کمپرسور کاهش می یابد.

از این رو میزان گردش روغن درون کمپرسور اسکرو نیز کم می شود. این امر سبب افزایش دمای روغن شده و از عمر قطعات و اجزای کمپرسور اسکرو می کاهد.

نقش شیر حداقل فشار در زمان unload این است که، فشار کمپرسور را در قسمت سیکل بسته داخل کمپرسور در حدود ۲٫۵ بار نگه می دارد تا چرخش روغن به خوبی انجام شود. عملکرد شیر حداقل فشار به این شکل است.

زمانی که کمپرسور به حالت unload می رود و فشار به ۴-۶ بار می رسد ، این شیر خروجی هوا را می بندد، تا فشار داخل کمپرسور از ۲٫۵ بار پایین تر نیاید.

نکته مهم این است که به دلیل استفاده از این شیر در کمپرسور اسکرو، حداقل فشار تحویلی به مصرف کننده ۵ بار می باشد و برای دستیابی به فشار پایین تر از ۵ بار می بایست از فشار شکن استفاده شود

Drain Valve Kit

کیت Drain Valve Kit

کیت Drain Valve Kit

این دسته از کیت ها ( Drain Valve Kit – 2901075000 ) به منظور جلوگیری از برگشت و حذف میعانات گازی از کمپرسور و فیلترها مورد استفاده قرار می گیرد. که مجـهز به سیستم آب بندی مناسـب بوده و با حـداقل فشـار (0.6 بار) کار می کند.


همچنین بخوانید : کاربرد فیلتر هوا در کمپرسور چیست؟


 

Thermostatic Valve Kit

کیت Thermostatic

کیت Thermostatic

دریچه های ترموستات ( Thermostatic Valve kit 1619540000 ) یک راه حل کنترل ساده و قابل اطمینان هستند.به دليل اينکه سيستمها با درجه حرارتهاي متفاوت کار ميکنند، نياز به کنترل دارندکه با مکانيزمهای گرم يا سرد کردن عمل کنند. بعبارتي ترموستات (دریچه حرارتی) جهت کنترل درجه حرارت آب ورودي اواپراتور استفاده ميشود.


همچنین بخوانید : فیلتر روغن و انواع آن


 

Oil Stop Valve Kit

کیت Oil Stop Valve

کیت Oil Stop Valve

از اويل استپ ولو ( Oil Stop Valve Kit 2901021701 ) در کمپرسورهای اسکرو اويل اينجکت جهت تزريق روغن به داخل هوا در واحد هواساز استفاده می شود. اين شير وظايفی را برعهده دارد که بسيار مهم و حياتی می باشند. تزريق روغن به واحد هواساز و عدم خروج روغن از واحد هواساز در هنگام خاموش بودن کمپرسور نيز از وظايف اين شير می باشد. سرويس کيت Oil Stop Valve Kit در هر 8000 ساعت ضروری بوده است. و درصورت عدم کارکرد اين شير آسيب های ناشی از بدون روغن کارکردن واحد هواساز به آن وارد می شود.

شیر ایمنی Safety Vlave

کیت Safety Vlave

کیت Safety Vlave

شیر ایمنی نوعی از شیر است که جهت کنترل فشار در دیگ بخار و مخازن تحت‌ فشار استفاده می‌شود. هدف اصلی از استفاده از شیر ایمنی محافظت از جان افراد، تجهیزات، زیرساخت ­ها و محیط‌زیست است. شیر ایمنی به‌ گونه‌ای طراحی و ساخته می­ شود که در هنگام بالا رفتن فشار یا دما در مخزن، به‌طور خودکار وارد عمل شده و مقداری از محتویات مخزن را تخلیه می‌کند و هم­چنین از هدر رفت سیال پس از تخلیه مقدار اضافی آن و بازگرداندن سیستم به حالت عادی، جلوگیری می­ کند

 


 

پیشنهاد: چنانچه قصد خرید انواع کیت های تعمیراتی را دارید با انتخاب اطلس کاسپین، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین کیت های تعمیراتی کوپکو و … را تهیه فرمایید. ، فروشگاه اینترنتی ما به آدرس : compressoryar.ir آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

همچنین اگر در هر یک از مراحل خرید، با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با شماره های :

33357480 028

09122000264

09122000359

تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان ما، به تمامی ابهامات و سوالات شما پاسخ دهند.