کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی

کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی

هوای فشرده جهت مصارف پزشکی

علاوه‌بر ضرورت تصفیه‌ی منظم هوا، کاربردهای دیگری نیز وجود دارند که به پالایش هوا در مقیاس بیشتر نیاز دارد.

 


همچنین بخوانید : کاربرد فیلتر هوا در کمپرسور چیست؟


در بسیاری از صنعت‌ها هوای باکیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما در بخش پزشکی کیفیت هوا بسیار قابل توجه می‌باشد.

 

کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی - 1

کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی – 1

میزان خلوص هوای فشرده‌ی مصرفی بیماران در بیمارستان‌ها می‌بایست 100% تضمین شده باشد. با این وجود، هوایی که از محیط برای تولید هوای فشرده‌ی پزشکی در کمپرسور مکیده می‌شود، علی‌الخصوص در شهرها و مناطق صنعتی، برای شروع تولید به ‌ندرت از کیفیت مطلوبی برخوردار می‌باشد. فیلتراسیون هوای پزشکی از چند مرحله تصفیه‌سازی تشکیل شده است تا هوای فشرده را تصفیه کند و هوای پاک‌تری را تولید کند. با استفاده از یک سپراتور آب و دو فیلتر یک‌پارچه، آلودگی‌هایی از قبیل آب، ذرات و قطرات روغن پیش از‌ آن‌که هوا وارد خشک‌کن جذبی احیاکننده شود، حذف می‌شوند.

 


همچنین بخوانید : درایر تبریدی (Refrigerant dryer) چیست؟


کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی - 2

کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی – 2

این درایر نقطه‌ی شبنم را تا  ، دمای مورد تایید برای مصارف پزشکی، کاهش می‌دهد. پس از ورود به خشک‌کن جذبی، هوا از یک مرحله‌ی تصفیه‌ی اضافی با عملکرد دوگانه عبور می‌کند. اکتیوکربن که هیدروکربن‌هایی از قبیل بخار روغن و بوها را کاهش می‌دهد و کاتالیست که بیشترین غلظت کربن اکسید را به کربن دی اکسید تبدیل می‌کند. در این مرحله از تصفیه، آلاینده‌های سولفوراکسید و نیتروژن اکسید نیز به حداقل می‌رسند. در مرحله‌ی آخر، یک فیلتر غبارگیر، میزان ذرات غباری را که ممکن است به‌وسیله‌ی خشک‌کن یا واحد تصفیه اضافی به هوا وارد شود، را کاهش می‌دهد. در زمینه‌ی تولید هوای پزشکی نیاز هر کشور با کشور دیگر متفاوت می‌باشد که این نیازها بر طبق قوانین بومی مدیریت می‌شوند.

 


همچنین بخوانید : کمپرسور اویل فری چیست؟ ( بدون روغن )


کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی - 1

کاربرد هوای فشرده جهت مصارف پزشکی – 1

 

موارد پزشکی و پرکاربرد :

  • فرایند قرص سازی : هوای فشرده برای فرآیند تولید تبلت مورد نیاز است و این هوای فشرده اغلب با محصول تماس مستقیم دارد. این تماس مستقیم محصول پس از فشار دادن قرص در جایی که از هوای فشرده شده برای از بین بردن ذرات گرد و غبار یا مرتب سازی محصولات معیوب استفاده می شود ، اتفاق می افتد. هوای خشک و بدون روغن در اینجا مهم است ، در غیر این صورت ، به عنوان مثال ، قرص های فشرده می توانند متورم شوند. همچنین می توان از هوای فشرده شده برای استفاده از روان کننده ها روی پرس قرص استفاده کرد تا قرص ها به راحتی خارج شوند. از هوای فشرده شده در مراحل اولیه برای مخلوط کردن مخلوط پودر و / یا تولید گرانول برای پرس قرص استفاده شده است. مراحل بعد از پرس ، به اصطلاح پوشش ، یعنی پوشش و / یا کپسول سازی نیز از هوای فشرده استفاده می کند. یک روش معمول فرآیند بستر سیال است که به موجب آن جریان هوا باعث می شود قرص ها شناور شوند و دائماً در حال حرکت هستند. آنها با استفاده از نازل های اسپری ، اسپری می شوند ، به طور مساوی مرطوب و خشک می شوند. در اینجا و در فرآیندهای بعدی ، هوای فشرده به عنوان هوای اتمی ساز عمل می کند و به عنوان یک فرایند در نظر گرفته می شود ، به این معنی که بر اساس آن الزامات زیادی برای خلوص آن ایجاد می شود. مشکلات معمول در تولید قرص – علاوه بر خطرات سلامتی برای مصرف کننده – تاول ، ترک یا شکستگی قرص یا تغییر رنگ است. هوای فشرده مرطوب و آلوده به روغن می تواند یکی از دلایل وجود این هوا باشد

 

  • نظافت وسایل بهداشتی : فقط ماشین آلات نیستند که نیاز به نظافت دارند. شیشه ها ، آمپول ها و بطری هایی که محصول دارویی در آنها پر می شود نیز باید به خصوص تمیز باشد. فرایند تمیز کردن CIP (Clean In Place) برای تمیز کردن گیاهان ، سیستم ها و ظروف ایجاد شده است. در اینجا از هوای فشرده برای خشک شدن استفاده می شود. انفجار یخ خشک یک روش اضافی برای تمیز کردن است. یخ های خشک بر روی سطح تمیز می شود و رسوبات را سست می کند. رسوبات شل شده سپس با هوای فشرده از بین می رود. فیلتر موجود در گیاهان بستر سیال باید در حین تولید تمیز شود. این را می توان از طریق سیستم منفجر کردن فیلتر اجرا کرد. بنابراین باقیمانده های مواد با هوای فشرده شده دوباره به درون فرآیند هدایت می شوند. در اینجا یک تماس مستقیم محصول نیز وجود دارد که به موجب آن باید نیازهای زیادی برای کیفیت هوای فشرده حاصل شود. کاربرد دیگر تمیز کردن ویال ها ، بطری ها و آمپول ها است: در این حالت از هوای فشرده شده برای خشک کردن رگ ها و از بین بردن ذرات نهایی نیز استفاده می شود. این اغلب در اتاق تمیز اتفاق می افتد.

 

  • انتقال پنوماتیک : از هوای فشرده شده اغلب در صنعت داروسازی برای انتقال عناصر جدایی ناپذیر برای فرآیند تولید نیز استفاده می شود. مواد جامد فله ، مایعات ، پودرها و گرانول ها. انتقال پنوماتیک می تواند از طریق هوای فشرده یا در خلا انجام شود. هنگامی که انتقال تحت فشار صورت می گیرد ، هوای فشرده تولید شده و به یک سر مخلوط هدایت می شود. در آنجا پودر را گرفته و این را به محل مورد نیاز منتقل می کند. در طی این نوع انتقال پنوماتیک ، مواد حمل شده مستقیماً با هوای فشرده تماس می گیرند. این روش برای تخلیه وسایل نقلیه سیلویی و توزیع مواد در حال تولید استفاده می شود. محصولات نهایی مانند قرص ها و کپسول ها نیز با هوای فشرده بین واحدهای فرآوری جداگانه به جلو و عقب منتقل می شوند. حمل و نقل با هوای فشرده از آسیب رساندن به محصولات دارویی جلوگیری می کند ، اما کیفیت مطابق هوای فشرده لازم است.

 

  • بسته بندی محصولات دارویی : از هوای فشرده شده در کارخانه ها و سیستم های بسته بندی استفاده می شود. برای حمل و نقل محصولات و بسته بندی و یا بسته بندی محصول و مهر و موم بسته بندی. با محصولات بسیار رطوبت زدا (جذب کننده آب) ، مانند نمونه ، جو کنترل شده ای در اطراف محصول ایجاد خواهد شد. داروسازی هوای فشرده بسیار خشک باید وجود داشته باشد (کیسه های باد کننده و غیره) ، به ویژه در موقعیت بسته بندی هنگام بسته بندی داروها. غالباً پردازش هوای فشرده متمرکز وجود دارد ، بنابراین هوای فشرده باید به محل استفاده منتقل شود. ممکن است هوای فشرده شده در این مسیر دوباره با آب تکمیل شود. مواد رطوبت ساز با رطوبت هوای محیط واکنش نشان می دهند. برای اطمینان از کیفیت محصول باید از تماس رطوبت با محصول جلوگیری شود. به همین دلیل ، خشک شدن اضافی با هوای فشرده مستقیماً روی دستگاه بسته بندی مورد نیاز است. اگر مواد فعال در آمپول و ویال پر شده و سپس مهر و موم شده باشند ، حتی به یک محیط استریل نیز نیاز است.

 

  • اتاق استریل : تولید محصولات دارویی تا حدی در اتاق های تمیز انجام می شود و برخی از مراحل تولید در آن به هوای فشرده نیاز دارد. از هوای فشرده می توان در تمام کلاس های اتاق تمیز استفاده کرد. به عنوان مثال می تواند به عنوان یک حامل انرژی در موتورها و پمپ ها ظاهر شود. در این موارد ، هوای فشرده استفاده شده با محصول تماس پیدا نمی کند ، اما باید با کیفیت هوای محیطی که در آن آزاد می شود مطابقت داشته باشد. به عبارت دیگر: هوای فشرده باید حداقل با کیفیت هوا در کلاس اتاق تمیز مربوطه که در آن آزاد می شود مطابقت داشته باشد. این الزامات در “دستورالعمل های FDA برای صنعت: محصولات دارویی استریل تولید شده توسط فرآیند تجویز آسپتیک – روش خوب تولید فعلی” کاملاً مشخص است. در مورد کاربردهای اتاق تمیز ، از هوای فشرده شده برای خشک کردن ظروف اولیه شسته شده ، قبل از پر کردن با محصول و همچنین برای پر کردن مایعات مطابق با روش پر کردن آب بندی استفاده می شود. مهم است که هیچ میکروب و ذره ای در هوای فشرده وجود نداشته باشد

 

پیشنهاد: چنانچه قصد خرید کمپرسور های هوا و فیلتر هوا  برای موارد پزشکی دارید با انتخاب اطلس کاسپین، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین کمپرسور های هوا و فیلتر هوا اطلس کوپکو و … را تهیه فرمایید. ، فروشگاه اینترنتی ما به آدرس : compressoryar.ir آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

همچنین اگر در هر یک از مراحل خرید، با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با شماره های :

33357480 028

09122000264

09122000359

تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان ما، به تمامی ابهامات و سوالات شما پاسخ دهند.