طرز کار خشک‌کن جذبی سطحی ( Heatless ) و آشنایی با انواع آن

طرز کار خشک‌کن جذبی سطحی ( Heatless ) و آشنایی با انواع درایر

طرز کار کلی خشک‌کن‌های جذبی سطحی بسیار ساده می‌باشد: هوای مرطوب از بالای مواد نم‌گیر جریان می‌یابد و در نتیجه خشک می‌شود (رایج‌ترین مواد جاذب عبارتند از: ژل سیلیکا، مولکولارسیو و اکتیوآلومینا). تبادل بخارآب از هوای فشرده مرطوب به مواد نم‌گیر یا “خشک‌کن” به طور تدریجی سبب اشباع مواد خشک‌کن با آب جذب شده می‌شود.

 


همچنین بخوانید : درایر تبریدی (Refrigerant dryer) چیست؟


خشک‌کن جذبی - 1

خشک‌کن جذبی – 1

بنابراین، خشک‌کن می‌بایست به طور منظم احیا شود تا به ظرفیت خشک‌کن دست یابد به همین منظور خشک‌کن‌های جذبی سطحی معمولا با دو لوله‌ی خشک‌کن ساخته می‌شوند:

لوله‌ی اول هوای فشرده را خشک می‌کند در‌حالی‌که لوله‌ی دوم مجددا احیا می‌شود. هرگاه یکی از برج‌ها کاملا احیا می‌شود، لوله یا برج دیگر وظایف آن برج را انجام می‌دهد. نقطه‌ی شبنم فشار معمولا می‌تواند به  برسد، در نتیجه این خشک‌کن‌ها برای تولید کردن هوای خیلی خشک مناسب می‌باشند. برای احیا کردن خشک‌کن چهار روش بر اساس نوع درایر جذبی سطحی وجود دارد. انواع مختلف درایرهایی که از نظر انرژی باصرفه‌تر می‌باشند معمولا پیچیده‌تر و گران‌تر می‌باشند.

  • درایرهای جذبی سطحی هوای برگشتی (که درایرهای فاقد گرما نیز نامیده می‌شوند)

این درایرها برای میزان کمتری از جریان هوا مناسب می‌باشند. فرآیند احیا به کمک هوای فشرده‌ی تصفیه شده رخ می‌دهد و تقریبا  از ظرفیت اسمی درایر در فشار کاری  مورد نیاز می‌باشد.

 


همچنین بخوانید : کمپرسور اویل فری چیست؟ ( بدون روغن )


درایر تبریدی - 1

درایر تبریدی – 1

  • درایرهای احیا شده‌ی تصفیه گرما

این درایرها به وسیله‌ی گرم‌کن هوای الکتریکی، هوای تصفیه شده را گرم می‌کند و جریان تصفیه شده‌ی مورد نیاز را تا حدود 8 درصد محدود می‌کند. این نوع درایر نسبت به درایرهای نوع فاقد گرما تا 25 درصد انرژی را کاهش می‌دهد.

  • درایرهای احیاشده‌ی بلوئر

هوای محیط از بالای گرم‌کن الکتریکی عبور می‌کند و برای احیا کردن خشک‌کن، با خشک‌کن مرطوب در تماس قرار می‌گیرد. در این نوع درایر، برای احیای مواد خشک‌کن از هوای فشرده استفاده نمی‌شود، در نتیجه مصرف انرژی در مقایسه با درایرهای فاقد گرما تا 40 درصد کاهش می‌یابد.

  • درایرهای تراکم گرما (درایرهای HOC)

در درایرهای تراکم گرما، خشک‌کن با استفاده از گرمای حاصل از کمپرسور احیا می‌شود. به جای تخلیه‌ی گرمای هوای فشرده در افترکولر، از هوای داغ برای احیای خشک‌کن استفاده می‌شود. این نوع درایر می‌تواند نقطه‌ی شبنم فشار  بدون افزودن انرژی فراهم کند. با اضافه کردن گرم‌کن‌های اضافی نیز می‌توان به نقطه‌ی شبنم فشار پایین‌تر دست یافت. جداسازی و زه‌کشی آب تقطیر می‌بایست همواره قبل از خشک‌کن جذبی سطحی انجام شود. اگر هوای فشرده با استفاده از کمپرسورهای روغنی تولید شوند، فیلتر جداکننده‌ی روغن می‌بایست قبل از ابزار خشک‌کن نصب شود. در اکثر موارد یک فیلتر غبارگیر بعد از خشک‌کن جذبی سطحی نصب می‌شود. درایرهای تراکم گرما فقط با کمپرسورهای اویل‌فری استفاده می‌شوند، زیرا این کمپرسورها در دماهای بالا برای احیای درایر، گرما تولید می‌کنند.

 

 


همچنین بخوانید : افتر کولر (After Cooler) چیست ؟


درایر تبریدی - 2

درایر تبریدی – 2

 

نوع خاص دیگری از درایر تراکم گرما، درایر جذبی سطحی درام چرخشی می‌باشد. این نوع از درایرها دارای یک درام چرخشی می‌باشند که مملو از مواد جذبی می‌باشند و هر بخش توسط بخشی از جریان هوای فشرده‌ی داغ از کمپرسور احیا می‌شود.

در نتیجه هوای احیا شده خنک می‌شود، آب تقطیر شده زه‌کشی می‌شود و هوا با استفاده از ابزار افشانک به داخل جریان هوای فشرده اصلی باز می‌گردد.

از مابقی سطح درام (سه بخش) برای خشک کردن هوای فشرده‌ی حاصل از افترکولر کمپرسور استفاده می‌شود. درایر تراکم گرما مانع از اتلاف هوای فشرده می‌شود توان مورد نیاز به حد معینی که برای چرخش درام نیاز است، محدود می‌شود.

برای نمونه، درایری با ظرفیت 1000 لیتر بر ثانیه تنها 120 وات برق مصرف می‌کند. علاوه بر این، هوای فشرده به هیچ وجه اتلاف نمی‌شود و فیلترهای روغن و غبارگیر نیز مورد نیاز نمی‌باشند.

 


همچنین بخوانید : کمپرسور چیست؟ و معرفی انواع آن


درایر غشایی - 1

درایر غشایی – 1

درایرهای غشایی از روند نفوذپذیری انتخابی اجزای گاز در هوا استفاده می‌کنند. درایر، سیلندری است که فیبرهای پلیمری کوچک را در خود جای می‌دهد. هوای فشرده‌ی مرطوب در حال تصفیه شدن وارد سیلندر می‌شود، پوشش غشایی موجب می‌شود تا بخارآب در دیواره‌ی غشایی نفوذ کند و بین فیبرها جمع شود، درحالی‌که هوای خشک، به عنوان هوای مرطوب ورودی، از میان فیبرها درون سیلندر در فشار نسبتا یکسانی جریان می‌یابد. آب نفوذ کرده در جو خارج از سیلندر آزاد می‌شود. تفاوت بخشی از فشار جزئی در داخل و خارج فیبر منجر به جداسازی و نفوذ می‌شود. از ویژگی‌های درایرهای غشایی می‌توان به راه‌اندازی آسان، بی‌صدا بودن در حین عملیات، اجزای ثابت، مصرف پایین برق و خدمات کمتر (اصولا فیلترهای قبل از درایر) اشاره کرد. علاوه بر حذف آب، جداسازی عنصر گاز نیز با غشا به دست می‌آید، که به ویژگی‌های مواد فیبر بستگی دارد. تفاوت‌های موجود در سایز مولکولی و قابلیت حل شدن گاز در غشا، منجر به جداسازی گازهای مختلف می‌شود. گازها با سایز مولکولی کوچک‌تر، قابلیت پخش بیشتری دارند و براساس تفاوت‌های پویایی می‌توانند به طور مناسبی جداسازی شوند. از این‌رو، برای تولید ژنراتورهای نیتروژن از غشاهای خاصی استفاده می‌شود.

 

 


همچنین بخوانید : آشنایی با طرز کار فیلتر در کمپرسور و انواع آن


درایر غشایی - 2

درایر غشایی – 2


 

پیشنهاد: چنانچه قصد خرید درایر دارید با انتخاب اطلس کاسپین، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین درایر مارک اطلس کوپکو و … را تهیه فرمایید. ، فروشگاه اینترنتی ما به آدرس : compressoryar.ir آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

همچنین اگر در هر یک از مراحل خرید، با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با شماره های :

33357480 028

09122000264

09122000359

تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان ما، به تمامی ابهامات و سوالات شما پاسخ دهند.