,

کاربرد صافی در کمپرسور چیست؟

کاربرد صافی در کمپرسور چیست؟ - 00

صافی کمپرسور

یک صافی وسیله ای است که از صفحات مشبک سیمی ساخته شده و ذرات جامد بزرگ سیال را جذب می کند. صافی ها به عنوان بخشی از قطعات استاندارد مهندسی روی خطوط لوله قبل از سوپاپ ها، پمپ ها و رگلاتورها نصب می شوند تا از آنها در مقابل تاثیرات مخرب و آلودگی های دیگر سیستم محافظت شود. دریک  طرح معمول صافی از دو صفحه استفاده می شود که به شکل سیلندر هستند.


همچنین بخوانید : کاربرد فیلتر هوا در کمپرسور چیست؟


کاربرد صافی در کمپرسور چیست؟ - 1

کاربرد صافی در کمپرسور چیست؟ – 1

 

یک سیلندر داخل دیگری قرار گرفته و هر دو با یک فضای کوچک از هم جدا می شوند. سیلندر خارجی یک صفحه مشبک ضخیم و سیلندر داخلی یک صفحه مشبک ظریف است. سیال، ابتدا از سیلندر ضخیم عبور کرده و ذرات خارجی بزرگتر را جذب می کند و سپس از صفحه مشبک ظریف که ذرات کوچکتر را می گیرد می گذرد. انتهای صافی برای جمع آوری ذرات جامد خارجی به عنوان یک چاهک با حفره عمل می کند.


همچنین بخوانید : آشنایی با قطعات جانبی کمپرسور


 

صافی کمپرسور را می توان به راحتی با دو روش مختلف زیر تمیز کرد:

  • در پوش بازدید سیستم را برداشته و از فشار داخل خط برای تمیز کردن (از طریق وزیدن باد) اجزای ثابت استفاده کرد.
  • مهره بزرگ واقع در انتهای دستگاه را باید برای بیرون آوردن صفحه مشبک از صافی و تمیز کردن آن در آورده و پس از انجام کار سر جای خود گذاشت.

فیلترها و صافی کمپرسور

وظیفه فیلترها و صافی‌ها جذب ذرات معلق در سیال و روغن می‌باشد. صافی ها بایستی مناسب با کاربری که دارند طبق استاندارد کالیبره باشند. تعداد سوراخ‌های صافی‌ها بر اساس کاربردشان تعیین می‌گردد. که مواد هرچه روانتر باشد از صافی‌های با منافذ ریزتر استفاده می‌شود. و هرچه دانه گرانروی بیشتری داشته باشند با سوراخ‌های درشت‌تر انتخاب می‌گردد.

 


همچنین بخوانید : فیلتر سپراتور چیست؟

کاربرد صافی در کمپرسور چیست؟ - 2

کاربرد صافی در کمپرسور چیست؟ – 2

 

همچنین صافی ‌ها بر اساس فشار کاری انتخاب می ‌شوند. و از موادی ساخته می‌ شوند که در فشار بالای کاری متلاشی نشوند. و یا ذراتی از آنها جدا نشود. فیلترها و صافی های کمپرسور توسط سازندگان زیادی تولید می ‌شوند. و هدف صافی ساکشن زدودن ذرات است. ذراتی که توسط فیلتر درایر جذب نشده است. این شرکت ابعاد وسیعی از انواع فیلتر ها و صافی ها از تولید کنندگان معتبر را عرضه می‌نماید.

 


 

پیشنهاد: چنانچه قصد خرید دیزل ژنراتور دارید با انتخاب اطلس کاسپین، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین دیزل ژنراتور های اطلس کوپکو و … را تهیه فرمایید. ، فروشگاه اینترنتی ما به آدرس : compressoryar.ir آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

همچنین اگر در هر یک از مراحل خرید، با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با شماره های :

33357480 028

09122000264

09122000359

تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان ما، به تمامی ابهامات و سوالات شما پاسخ دهند.