سیلیکا ژل چیست؟

سیلیکا ژل چیست؟ - 0

سیلیکا ژل چیست؟

سیلیکا ژل ( Silica gel ) نیز از انواع مواد جذب کننده رطوبت هوای فشرده میباشد. فراگیرترین نوع دسیکانت است که دارای قدرت محافظتی بسیار کارآمد در آب و هواهای متفاوت میباشد.

 


همچنین بخوانید : درایر تبریدی (Refrigerant dryer) چیست؟


سیلیکاژل چیست؟ - 1

سیلیکاژل چیست؟ – 1

ماده ای است که در جنگ جهانی دوم توسط آلمانیها به نام “سنگ معجزه گر” شناخته شد.

ترکیب اصلی سیلیکا ژل ( Silica gel ) دی اکسید سیلیکون است. که از اختلاط سیلیکات سدیم و اسید سولفوریک تولید میشود. سیلیکاژل ماده ای غیرسمی، بدون بو، بدون مزه و از نظر شیمیایی غیرفعال است. دارای سطح تماس بسیار زیاد و نفوذپذیری بالایی میباشد.

 

مناسبترین شرایط محیطی برای سیلیکا ژل، درجه حرارت (°30-20 )و رطوبت(%90-60%)است. در چنین شرایطی سیلیکاژل توانایی کاهش رطوبت نسبی محیط را به میزان 40% دارا میباشد.

قدرت جذب سیلیکا ژل در اثر آلودگی با گردو غبار، مواد روغنی یا نفتی كاهش پیدا ميكند.

 


همچنین بخوانید : ایر درایر چیست و کاربرد آن در کمپرسور


سیلیکاژل چیست؟ - 2

سیلیکاژل چیست؟ – 2

سیلیکا ژل نارنجی حاوی یک عامل رنگی ترکیبی میباشد. بر خلاف نمک کبالت(عامل رنگی در سیلیکاژل آبی)غیرسمی بوده. و از ایجاد آلودگی در محیط زیست جلوگیری میکند. این محصول با تکنیک بینظیر و قدرت جذب بالا،محصول جدید سیلیکاژل درخشان و”دوست محیط زیست” معرفی میشود.

سیلیکاژل نارنجی را در صنایع مختلف نظامی،هوانوردی،ساختمان،برق والکترونیک مخصوصاً صنایع دارویی و غذایی استفاده میشود.

این سیلیکاژل از نارنجی تیره در شرایط خشک و فعال به سبز تیره در زمان اشباع شدن از رطوبت متغير ميباشد. سیلیکاژل نارنجی به دو شکل گرانول(نامنظم)و کروی تولید میشود. نوع کروی دارای منافذ باریک و عاری از هرگونه غباری میباشد. به همین دلیل نسبت به نوع گرانول ارجحیت دارد.


 

چنانچه قصد خرید مواد جذبی از قبیل آلمینیوم اکتیو ، مولکولارسیو ، سیلیکاژل دارید با انتخاب اطلس کاسپین، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین مواد موجود … را تهیه فرمایید. ، فروشگاه اینترنتی ما به آدرس : compressoryar.ir آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

همچنین اگر در هر یک از مراحل خرید، با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با شماره های :

33357480 028

09122000264

09122000359

تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان ما، به تمامی ابهامات و سوالات شما پاسخ دهند.