سایز بندی

سایز بندی

5-2- سایز بندی

ضروری است که جدولی از میزان بار مورد نیاز در اسرع وقت جهت برآورد میزان بودجه ی پروژه تهیه شود. اگر میزان بار تمامی دستگاه ها در ابتدا در پروژه مشخص نباشد می توان بارها را تا زمانی که اطلاعات دقیق تر به دست آید تخمین زد. بار موتورهای بزرگ، UPS (منابع تولید نیروی مداوم) ها، VDF (درایو فرکانس متغیر)ها، پمپ های آتش نشانی و تجهیزات تصویربرداری تشخیص پزشکی تأثیر قابل توجهی در سایزبندی ژنراتور دارند و باید به دقت بررسی شوند. مشخصات دقیق عملکرد گذرا، شیب ولتاژ و فرکانس و زمان های ریکاوری، در طی استارت موتور و پذیرش قطع بار نیز تأثیر قابل توجهی در سایزبندی دارند. فصل 3 در صفحه ی 23 در این منوال که مربوط به محاسبات سایزبندی و انواع اطلاعات مورد نیاز برای گونه های مختلف تجهیزات می باشد را ببینید.

برای تخمین های اولیه یک حساب سرانگشتی محتاطانه کفایت می کند:

موتورها – 2/1 اسب بخار در کیلووات.

(منبع تغذیه برای وقفه) UPS – 40% بزرگتر برای Ø1 و 6 پالس، یا 15% بزرگتر برای 6 پالس با فیلتر ورودی و 12 پالس UPS.

(درایو فرکانس متغیر) VFD – 100% بزرگتر، در صورتی که پهنای باند مدوله سازی شده باشد 40%  بزرگتر.

هنگام زیر بار بردن ژنراتور، تقسیم بارها به مراحل مجزا یا بلوک های بار می تواند تأثیر مطلوبی در سایر ژنراتور مورد نیاز داشته باشد. استفاده از سوئیچ های انتقال متعدد یا ابزارهای دیگر (رله های تأخیری، PLC و غیره…) ضروری است تا اجازه دهد ولتاژ و فرکانس ژنراتور بین مراحل ثابت شود.

بر طبق بار کل (معمولاً بالاتر از kw 500)، موازی کردن ژنراتورها سودمند خواهد بود.

اگر چه عملاً ممکن می باشد اما معمولاً از لحاظ اقتصادی معقول نیست که هنگامی که بار کل kw300 یا کمتر است ژنراتورها را موازی کنیم.

6-2- ملاحظات مکانی

یکی از اولین تصمیمات طراحی مشخص کردن این موضوع است که آیا مکان ژنراتور درون ساختمان است و یا خارج از ساختمان و در یک پناهگاه یا محفظه می باشد.

هزینه های کلی و راحتی نصب سیستم تولید نیرو بستگی مستقیم به چارچوب کلی موقعیت و مکان فیزیکی تمام اجزای سیستم اعم از ژنراتور، مخازن سوخت، داکتهای تهویه و دودکش ها و لوازم دیگر دارد.

برای مکان های داخلی و خارجی به مسائل زیر توجه نمائید:

-حمل و نقل ژنراتور

-موقعیت و مکان تابلوی برق و سوئیچ های انتقال

-مدارهای تقسیم برای گرم کننده ی موتور، شارژ باتری و غیره

-امنیت در برابر سیل، آتش، یخ زدگی و خرابکاری

-جلوگیری از نشت تصادفی سوخت و یا مایعات خنک کننده

-احتمال آسیب همزمان به سرویس های اضطراری و نرمال

-دسترسی آسان جهت تعمیر و نگهداری و یا بازرسی های احتمالی

-دسترسی و فضای مناسب جهت تعمیرات اساسی همانند اورهال یا تعویض قطعات

-دسترسی به (منبع نیرو) load bank جهت تست در صورت نیاز به تعمیرات، آزمایشات دقیق و یا کد (Code).

1-6-2- ملاحظات مربوط به مکان های خارجی

صدای منتشر شده در محیط – ممکن است نیاز به سپرهای (موانع) صوتی باشد. به علاوه افزایش فاصله بین ژنراتور و مناطق حساس به اصوات مزاحم باعث کاهش دریافت اینگونه اصوات می شود. محفظه های صوتی (آکوستیک) اغلب قابل استفاده و در دسترس هستند و ممکن است مورد نیاز باشند برای برآورده کردن انتظارات مشتریان و با رعایت آیین نامه های محلی مربوط به ایجاد اصوات مزاحم.

ممکن است محغظه های محافظت در برابر شرایط جوی همانگونه که از نامشان پیداست برای محافظت از ژنراتورها در برابر شرایط نامساعد جوی مورد نیاز باشد که علاوه بر این دیزل ژنراتور را در خود جای داده و باعث زیبایی ظاهری نیز می شوند.

– استارت و پذیرش بار در طول بازه ی مشخصی از زمان در دمای محیطی پایین نیز ممکن است مسئله ساز باشد. سیستم های اضطراری همانگونه که توسط قوانین (codes) مشخص شده نیاز دارند که دمای محیطی اطراف ژنراتور در سطح پایین نگه داشته شود.

نمونه های این کدها NFPA 110است که نیاز دارد تا حداقل دمای محیطی اطراف ژنراتور  باشد و کد CSA 282 که نیاز دارد تا این دمای حداقل محیطی  باشد. برآورده کردن ضروریات مربوط به دمای پایین توسط یک محفظه ی چسبیده به ژنراتور غیر ممکن یا بسیار دشوار است. به همین دلیل نیاز به یک محفظه ی عایق در برابر صدا و نیز احتمالاً گرما می باشد. محفظه ای که تنها برای مقاصد صوتی تهیه شده شامل مواد عایق در برابر صداست اما ممکن است مشکل دما را برطرف نکند. پکیج های محفظه ی عایق در برابر صدا، دودکش و گرم کننده ها در صورت نیاز، قابل استفاده و در دسترس هستند.

– سیستم های گرمایشی کمکی متعددی ممکن است مورد نیاز باشد برای استارت و یا بهبود پذیرش بار حتی اگر کاربرد ژنراتور برای موارد اضطراری نباشد. ممکن است گرم کننده هایی برای باطری، موتور و یا حتی روغن مورد نیاز باشد. برای اطلاعات دقیق تر به بخش 8-5-4 در صفحه ی 62 مراجعه کنید.

– گرمایش و بهبود وضعیت سوخت:

در دمای محیطی پایین سوخت دیزل ممکن است جریان مناسب نداشته باشد، ابری شود (CP نقطه ی ابر در یک مایع دمایی است که در آن ذرات جامد حل شده در مایع دیگر محلول نیستند)، و یا فیلتر هوا پمپ ها را مسدود نمایند. سوخت های مخلوط برای رفع این مشکل استفاده می شوند اما گرمایش سوخت ممکن است برای عملکرد مطمئن مورد نیاز باشد.

– نمک موجود در هوا در مناطق ساحلی ممکن است سبب خوردگی فلز در ژنراتورها، مخازن سوخت و پایه های حایل که در محوطه های خارجی نصب شده اند شود. استفاده از محافظ های آلومینیومی مانع از خوردگی و سبب افزایش مقاومت تجهیزات در مناطق ساحلی با فاصله ی تا 60 مایل از آب های شور می شود.

– دسترسی برای سرویس در موارد تعمیرات اساسی، تعویض قطعات (مثلاً رادیاتور یا آلترناتور) و یا اورهال در طراحی محفظه و محل قرارگیری ژنراتور باید مد نظر قرار گیرد.

اگر انجام این تعیمرات اساسی به دلیل ساعات کارکرد بالای دستگاه باشد، آنگاه دسترسی اهمیت بیشتری می یابد و باید دقت بیشتری در زمینه ی طراحی انجام داد. که شامل در پوش ها، دیوارهای قابل جداسازی از محفظه، فضا و تجهیزات لازم در ساختمانی در نزدیکی دیزل ژنراتور برای اورهال می باشد.

– فنس های امنیتی و موانع دید.

– دود اگزوز باید به سمت دیگری از ورودی های ساختمان و دستگاه های تهویه هدایت شود.

-رینگ یا الکترود برق گیر ممکن است مورد نیاز باشد برای هر سیستم.

-حفاظت در برابر رعد و برق

2-6-2- ملاحظات مربوط به مکان های داخلی

– اتاق اختصاص داده شده – برای سیستم های تولید نیروی اضطراری: طبق قوانینی مشخص اتاق ژنراتور تنها باید به همین منظور اختصاص داده شود. همچنین باید به تأثیر جریان هوای مربوط به تهویه بر روی تجهیزات دیگر در همین اتاق همانند تجهیزات گرمایشی ساختمان توجه شود.

– میزان محافظت در برابر حریق – قوانین به صورت مشخصی حداقل 1 یا 2 ساعت مقاومت در برابر آتش سوزی را توصیه می کنند – با مقامات محلی جهت تهیه ی ملزومات مورد نیاز مشورت کنید.

– فضای کاری – فضای کار در اطراف تجهیزات الکتریکی معمولاً توسط قوانین خاصی مشخص شده است. در عمل حداقل باید فاصله ی 3 فوت (1 متر) ی خالی در اطراف هر ژنراتور باشد. آلترناتور باید بدون جابجایی کل دستگاه یا اجزایش قابل تعویض باشد. همچنین قابلیت دسترسی برای تعمیرات اساسی (همانند اورهال یا تعویض قطعات همانند رادیاتور) باید وجود داشته باشد.

انواع سیستم های خنک کاری – توصیه می شود از رادیاتور تهیه شده توسط کارخانه استفاده شود .پروانه ی رادیاتور می تواند در اتاق تولید فشار منفی بالایی کند. بنابراین درهای دسترسی به دستگاه باید به سمت داخل باز شوند یا بادگیر باشند تا در هنگام کار کردن پروانه قابل باز شدن باشند. برای اطلاعات بیشتر بخش 3/6 صفحه ی 134 را ببینید.

– تهویه نیاز به حجم بالایی از هوا دارد. یک طراحی بهینه ی اتاق، هوای ورودی را مستقیماً از خارج گرفته و در جهت دیوار مقابل مستقیماً به خارج از اتاق هدایت می کند. ممکن است به پروانه های تهویه اضافی به عنوان یکی از تجهیزات اختیاری در ژنراتورهایی که دارای مبادله کننده ی گرما یا رادیاتورهای دور از دستگاه ژنراتور می باشند نیاز باشد.

دود موتور – خروجی دود اگزوز باید در حد مقدور بالا باشد تا از بادهای شایع در اطراف ساختمان مصون باشد و نیز به سمت مخالف هوای مکشی ورودی تهویه و نیز ورودی های ساختمان هدایت شود.

ذخیره ی سوخت و لوله کشی – آیین نامه ها و مقررات محلی شیوه های ذخیره ی سوخت در داخل ساختمان را مشخص می کنند و محدودیت هایی برای میزان ذخیره سوخت وضع می کنند. در این زمینه با فروشنده ی محلی ژنراتور کامینز تماس گرفته یا از مقامات محلی اطلاع کسب کنید. برای پر کردن مجدد مخزن سوخت باید دسترسی های لازم در نظر گرفته شود. بخش سوخت در پایین را ببینید.

– توصیه می شود که در سیستم توزیع الکتریکی منبع نیروی موقتی تدارک دیده شود.

– مکان درون ساختمان باید اجازه ی تحویل اولیه ی دستگاه، نصب و سرویس و تعمیرات بعدی را بدهد. مکان مناسب برای ژنراتور در داخل ساختمان با توجه به ملاحظات بالا باید بر روی زمینی در نزدیکی پارکینگ یا دسترسی جاده ای یا یک رمپ سرباز باشد.

دقت کنید که تجهیزات سنگین ممکن است نیاز به جابجایی یا تعمیرات اساسی داشته باشند. همچنین تهیه و تحویل سوخت، روغن و غیره را در نظر بگیرید.

سیستم سوخت رسانی اغلب به همراه مخازن سوخت پمپ ها و خطوط انتقال و غیره طراحی می گردند اما تعویض روانکارهای صنعتی و خنک کننده ها ممکن است دشوار شود اگر مواد ذکر شده درون بشکه تحویل شود.

تجهیزات نصب شده روی سقف – نیاز به ملاحظات ساختاری دارند. لرزش و ذخیره / تحویل سوخت در اینگونه تجهیزاتی ممکن است مشکل ساز شوند.

مکان های درونی عموماً نیاز به اتاق اختصاص داده شده ای دارند که ضد حریق باشد.

تأمین جریان هوا برای اتاق داخلی ممکن است مشکل باشد. خفه کننده های آتش در داکت های اتاق های داخلی عموماً مجاز نیستند. اتاق ها دارای دو دیواره ی خارجی روبروی هم هستند که جریان هوای ورودی از روی ژنراتور عبور کرده و پس از برخورد با رادیاتور در انتهای مقابل اتاق از محوطه تخلیه می شود.

تأسیسات ژنراتور اغلب باید شرابط آب و هوایی مختلفی را تجربه کنند. اگر چه ژنراتورها طوری طراحی شده اند که در شرایط مختلف آب و هوایی عملکرد بهینه ای داشته باشند ملاحظات خاصی را برای شرایط بد جوی باید در نظر گرفت.

1-2-6-2- محیط های ساحلی

  • نمک موجود در هوا و میعان به دلیل رطوبت بالا نیاز به توجه و دقت بیشتری دارد
  • گرم کننده های آلترناتور در محیط های مرطوب ضروری است. لازم به تذکر است که کار گرم کننده های آلترناتور دور نگه داشتن رطوبت از آلترناتور است و تنها وظیفه شان تنها تأمین هوای خنک نیست.
  • جلوگیری از انباشته شدن آب در اطراف ژنراتور ضروری است. طراحی تجهیزات منحرف کننده انباشت آب برای عملکرد مطمئن و عمر ژنراتور ضروری است.

لطفاً به بخش 4.2.3.1 در صفحه ی 38 مراجعه کنید.

2-2-6-2 محیط های خشک و غبار آلود

اتاق ژنراتور باید در مقابل شن و گرد و خاک محافظت شود. گرد و خاک و ذرات شن تهدیدی برای عملکرد و نگهداری ژنراتور محسوب می گردند. اقدامات احتیاطی همانند فیلترهای غربال گری برای هوای سیستم تهویه توصیه می گردد. این عمل مانع از تأثیر سند بلاست “Sand blast”که علتش وجود ذرات شن موجود در هوای عبوری از روی ژنراتور و رادیاتور است می گردد. لازم به ذکر است که چنین فیلترهایی باعث محدودیت هایی در میزان جریان هوا می گردد و به همین جهت به منافذ بزرگتری برای جریان هوای ورودی و خروجی نیاز می باشد. محدودیت های کلی، که شامل فیلترها هم می شود، باید پایین تر از سطح کلی محدودیت ها که در اطلاعات تکنیکی دستگاه ذکر شده باشد. بخش 10-5-6 در صفحه ی 192 را ببینید.

  • در صورت نصب فیلتر بر روی سیستم های تهویه سیستم ای برای تشخیص فیلترهای مسدود شده و مانیتور کردن شرایط باید موجود باشد. نشانگرهای افت فشار را برای این منظور می توان بر روی سیستم تهویه نصب کرد. راه حل های دیگر نیز قابل قبول می باشد.
  • فاصله و تعداد تیغه های رادیاتور در محیط های پر گرد و غبار مهم می باشد. تعداد زیاد تیغه در هر اینچ برای هوای پر گرد و غبار و دارای شن و ماسه غیر قابل قبول است. ذرات شن و ماسه به راحتی در رادیاتورهای با فضای کم بین تیغه ها گیر کرده و باعث تأثیر منفی بر عملکرد رادیاتور می شود. فاصله ی بیشتر بین تیغه ها به ذرات شن و گرد و غبار اجازه می دهد تا بدون به دام افتادن عبور کنند. سیستم باید طوری طراحی شود که قابلیت 115% خنک کاری برای جبران افت عملکرد را دارا باشد. پس از تمیز کردن بر طبق توصیه ی سازنده باید 100% ظرفیت رادیاتورها قابل استفاده شود، این امر به ویژه در محیط های با گرد و خاک و غبار زیاد اهمیت دارد.

3-2-6-2- ارتفاع

  • ارتفاع بالا سبب کاهش چگالی هوا می شود. این چگالی کم تر باعث کاهش عملکرد موتور آلترناتور، سیستم خنک کاری و غیره … می شود.
  • آلترناتورهای با ولتاي متوسط یا بالا ممکن است محدودیت استفاده تا ارتفاع خاصی برای جلوگیری از تخلیه ی کرونا داشته باشند.

برای اطلاع بیشتر از شرایط در محل نصب دستگاه خود با توزیع کننده ی محلی شرکت کامینز تماس بگیرید.