کمپرسور توربینی – کمپرسور سانتریفیوژ

turbo2

کمپرسور توربینی – کمپرسور سانتریفیوژ

کمپرسور توربینی – کمپرسور سانتریفیوژ ، با پیشرفت صنایع و بالا رفتن سطح تکنولوژی ادوات و تجهییزات مورد استفاده در صنایع ، لزوم تولید و در دست داشتن هوای فشرده عاری از روغن و هرگونه آلودگی، متخصصین را برآن داشت تا با ابداع روشهای نوین و جلوگیری از ترکیب هوا و روغن در مراحل مختلف تولید به هوای فشرده عاری از روغن دست پیدا کنند.

در این راستا با استفاده از اصول ترمودینامیک، مکانیک سیالات و استفاده از قابلیت تبدیل سرعت و فشار به یکدیگر امکان ساخت و تولید کمپرسورهای سانتیفوژقوت گرفت.

استفاده از تکنولوژی ساده و سیستمهای کنترلی کارآمد ، ضمن افزایش راندمان و عملکرد کمپرسور، موجب کاهش چشمگیر استهلاک و هزینه های جاری شده است.

در کمپرسورهای توربینی میزان دبی و فشار هوای تولید شده به راحتی قابل کنترل می باشد.توربو کمپرسورها با توجه به تکنولوژی بسیار بالا در ساخت، دارای راندمان بالا،صدا و لرزش کم و هزینه های تعمیر و نگهداری پایینی هستند.

                                                         Fig 2.jpgbb8ef2b4-7554-4ffa-b99f-4ae40e32cc93Large

توربوکمپرسورها با توجه به یکنواخت بودن تولید هوای فشرده ، دارای نوسانات فشار کمی هستندکه باعث طول عمر قطعات کمپرسورهای توربینی می گردد.

کمپرسورهای سانتریفیوژ می توانند حجم هوای بسیار بالا که قبل از این باید توسط چندین کمپرسور کوچک تامین می شد را تولید کند و از نظر بهینه سازی مصرف انرژی ، راندمان تولید و صرفه جویی در هزینه برق مقرون به صرفه می باشد.

کمپرسورهای توربینی با توجه به دور بالایی که دارند،هوای فشرده مداوم و یکنواختی را تولید می کنند و این موضوع باعث عدم ایجاد شوک در شبکه و افزایش طول عمر قطعات مکانیکی و برقی دستگاه می گردد.

کمپرسورهای سانتری فوژ باتوجه به اینکه توسط 3،2 یا 4 مرحله هوای فشرده را تولید می کنندو بین این مراحل خنک کاری صورت می گیرد که این موضوع نیز باعث افزایش راندمان دستگاه می گردد.

قابلیت کنترل بالای کمپرسورهای توربینی باعث اطمینان از کارکرد این دستگاه می گردد که در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع حساس به هوای فشرده می تواند از توربو کمپرسورها استفاده نمود.

turbo-compressor2

توربوکمپرسورها با توجه به تکنولوژی بسیار بالا و دقیق در طراحی پروانه و عدم استفاده از روغن در سیستم توربوکمپرسورها ، هوای عاری از روغن و مورد اطمینان جهت مصارف اویل فری می باشند.

کمپرسور توربینی – کمپرسور سانتریفیوژ ” کمپرسور توربینی – کمپرسور سانتریفیوژ ” کمپرسور توربینی – کمپرسور سانتریفیوژ ” کمپرسور توربینی – کمپرسور سانتریفیوژ

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کمپرسور اینجا کلیک نمایید